Klimatyzacja Stargard

Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja do mieszkania Szczecin

Klimatyzacja do mieszkania w bloku

Przez rosnące temperatury w Polsce wzrasta zapotrzebowanie na klimatyzatory do mieszkań. Wpływ na odczuwanie wysokich temperatur ma również nowoczesna architektura miejska (mieszkania w stylu loft z dużymi oknami), brak zieleni. Wszystko to sprawia, że funkcjonowanie bez klimatyzacji w mieszkaniu staje się bardzo uciążliwe. Wiele osób zainteresowanych klimatyzacją do mieszkania w bloku obawia się uciążliwej instalacji i wysokich kosztów. Obecny rozwój technologii umożliwia dobór rozwiązań do możliwości finansowych Klienta oraz technicznych lokalu. Jakie są rodzaje klimatyzacji do mieszkania? Jak działa klimatyzacja w mieszkaniu?

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku (montaż klimatyzacji w mieszkaniu na balkonie) – od czego zacząć?

Gdy temperatura na zewnątrz przekracza 35 stopni, a upał w mieszkaniu staje się nie do zniesienia, wielu mieszkańców bloku zaczyna myśleć o kupnie klimatyzatora. Zakup klimatyzatora należy poprzedzić pozyskaniem zgody wspólnoty mieszkaniowej, zarządu spółdzielni lub właściciela budynku. Zazwyczaj nie ma problemów ze zdobyciem pozwolenia na montaż klimatyzatora. Starając się o pozwolenie trzeba wskazać miejsce na część/ jednostkę zewnętrzną klimatyzatora. Najczęściej jednostkę zewnętrzną umieszcza się na balkonie lub dachu budynku. Jednostka zewnętrzna musi pracować na tyle cicho, aby nie zakłócała spokoju pozostałych lokatorów.

Jak działa klimatyzacja w mieszkaniu?

Głównym zadaniem klimatyzacji w mieszkaniu jest chłodzenie powietrza. Jednak klimatyzator może nie tylko chłodzić powietrze, ale także filtrować je, osuszać i ogrzewać.

Klimatyzacja do mieszkania w bloku – jaką wybrać?

Najczęściej wybierane klimatyzatory do mieszkań w blokach, to klimatyzatory split. Klimatyzator split składa się z dwóch części/ jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej). Jednostka wewnętrzna klimatyzatora montowana jest w mieszkaniu na ścianie w wybranym pomieszczeniu. Jednostka zewnętrzna klimatyzatora najcześciej montowana jest na balkonie lub fasadzie budynku, ewentualnie dachu budynku. Obie części/ jednostki są ze sobą połączone.

Największym powodzeniem cieszą się trzy typy klimatyzatorów split: ścienne, przypodłogowe, podsufitowe.

Klimatyzatory ścienne – jak sama nazwa wskazuje montowane są na ścianie. Swoją popularność zyskały dzięku różnorodności modeli – szeroki asortyment ułatwia dobranie odpowiedniej mocy klimatyzatora, a nowoczesny i zróżnicowany design klimatyzatora pozwala dopasować urządzenie wyglądem do wnętrza.
Klimatyzatory przypodłogowe – wyglądem przypominają grzejnik. Montowane są przy podłodze, najczęściej pod oknem.
Klimatyzatory podsufitowe – to dyskretne i nie przyciągające uwagi urządzenia. Zazwyczaj wybierane są do wysokich pomieszczeń, montowane do konstrukcji stropu.

Do dużych mieszkań polecane są klimatyzatory multisplit. System multisplit pozwala na podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej kilku jednostek wewnętrznych. Takie rozwiązanie umożliwia chłodzenie wielu pomieszczeń w mieszkaniu bez zbędnego zajmowania miejsca na dachu czy balkonie wieloma jednostkami zewnętrznymi.

Nie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość montażu klimatyzacji split. W tej sytuacji rozwiązaniem jest klimatyzacja przenośna. Zaletą takiego klimatyzatora jest bardzo prosty montaż. Przenośny klimatyzator przenośny możemy przenosić do wybranego przez nas pomieszczenia w mieszkaniu. Do klimatyzatora przenośnego trzeba podpiąć elastyczną rurę, którą wystawia się na zewnątrz przez uchylone okno. Specjalna uszczelka na oknie zapobiega przedostawaniu się gorącego powietrza do pomieszczenia. Niestety przenośny klimatyzator posiada też wady, jest dość głośny i nie jest tak wydajny jak klimatyzatory stałe.

Klimatyzacja do mieszkania – jaki klimatyzator wybrać?

Klimatyzator w domu powinien być przede wszystkim cichy i energooszczędny. Kupując klimatyzator warto zwrócić uwagę na jego moc i klasę energetyczną. Najbardziej energooszczędne urządzenia są zaliczane przez producentów do klasy A. Najwyższa klasa energetyczna A+++ jest oznaczona kolorem ciemnozielonym. Dobór klimatyzatora uzależniony jest od wielkości pomieszczenia, nasłonecznienia, ilości dodatkowych źródeł ciepła, rodzaju pomieszczenia.
Wybierając klimatyzację do mieszkania w bloku warto uwzględnić również funkcję oczyszczanie lub nawilżania powietrza. Istotne są również kwestie praktyczne np. sterowanie klimatyzatorem za pośrednictwem smartfona.

Klimatyzacja do mieszkania Szczecin

Przedstawiamy kilka przykładowych realizacji klimatyzatorów.

Dobrze dobrany klimatyzator to gwarancja satysfakcji!
Zadzwoń: +48507080407

Oferujemy prawidłowy dobór klimatyzatora do mieszkania w bloku. Dysponujemy szerokim wyborem urządzeń chłodniczych, oraz wykwalifikowanym zespołem pracowników.
Polecamy klimatyzatory przodujących firm: Samsung, LG, Panasonic, Daikin, Kaisai, Mitsubishi Electric, Rotenso.
Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Bądź na bieżąco – jesteśmy na Facebook

Zapraszamy do kontaktu:

KLIMATYZACJA SZCZECIN
ul.Romantyczna 36/5
70-789 Szczecin
+48507080407
biuro@climeo.pl

KLIMATYZACJA STARGARD
ul.Wojska Polskiego 42
73-110 Stargard
+48507080407
biuro@climeo.pl