Klimatyzacja Stargard

Klimatyzacja z funkcją grzania

klimatyzacja z funkcją grzania w domu

Klimatyzacja z funkcją grzania 

Pierwsza myśl która przychodzi do głowy na słowo klimatyzacja to chłodzenie pomieszczeń w upalne letnie dni. Niewiele osób wie o tym, że klimatyzacja służy nie tylko do chłodzenie pomieszczeń, ale również do ich ogrzewania, osuszania, zwykłej wentylacji. Klimatyzacja z funkcją grzania świetnie sprawdzi się w okresie przejściowym np. jesienią. Gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać, a w pomieszczeniu robi się chłodno wystarczy włączyć klimatyzację na funkcję grzania i cieszyć się ciepłem.

Ogrzewanie klimatyzatorem?

Wiele klimatyzatorów SPLIT posiada funkcję ogrzewania pomieszczeń. Ogrzewanie klimatyzatorem jest możliwe dzięki pompie ciepła (typu powietrze – powietrze). Klimatyzator z funkcją grzania wyposażony jest w pompę ciepła, która pozwala na uzyskanie efektu odwrotnego do chłodzenia czyli ogrzanie ciepłym powietrzem np. wnętrza mieszkania. Aby dowiedzieć się czy klimatyzator będzie dobrym rozwiązaniem na ogrzewanie w zimie, należy sprawdzić zakresy temperatur w jakich może pracować.

Czy ogrzewanie klimatyzatorem się opłaca?

Nowoczesne klimatyzatory to ekologiczne i ekonomiczne źródło ciepła. Nowoczesne klimatyzatory pobierają jedynie tyle energii, ile w danym momencie potrzebują. Porównując pobór energii klimatyzatora z funkcją grzania do zwykłego grzejnika elektrycznego można stwierdzić, że taki klimatyzator jest średnio trzy razy bardziej energooszczędny. Wybierają klimatyzator z funkcją grzania warto sprawdzić jego klasę energetyczną (ilości zużywanego prądu). Najbardziej energooszczędne są klimatyzatory z funkcją grzania klasy A/A+.

Montaż klimatyzatora z funkcją grzania

Montaż klimatyzatora z funkcją grzania nie różni się niczym od montażu zwykłego klimatyzatora. Aby mieć pewność, że model klimatyzatora (i jego moc), zostanie dobrana poprawnie do wielkości pomieszczenia warto zasięgnąć porady specjalisty. 

Klimatyzacja Szczecin

Zajmujemy się sprzedażą, montażem oraz serwisem klimatyzacji w Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego. 

Umów się na bezpłatną wycenę w Szczecinie lub na terenie woj. zachodniopomorskiego. Zapraszamy do kontaktu:

KLIMATYZACJA SZCZECIN – MONTAŻ I SERWIS
ul. Romantyczna 36/5 
70-789 Szczecin
+48 507 080 407
biuro@climeo.pl 

KLIMATYZACJA STARGARD – MONTAŻ I SERWIS
ul. Wojska Polskiego 42 
73-110 Stargard 
+48 507 080 407
biuro@climeo.pl